Wednesday, October 24, 2012

Manchester United

Eile käisin lõpuks vaatamas ühte korralikku jalgpallimängu. Old Traffordi staadionil, Man United vs FC Braga. No mis ma oskan öelda... Staadion oli hiiglaslik. Jalgpalliväljak on ikka samade mõõtmetega, aga publikut mahub sinna üle 75 000 inimese ja on Inglismaal suuruselt teine. Mäng oli huvitav, ManU võitis 3:2. Esimene värav löödi vist juba esimesel minutil Braga poolt ja tundus, et see tuli vist pool kogemata, sest kõik osapooled tundusid natuke üllatunud olema. Umbes 10 minuti pärast lõi Braga juba teise värava. No mis värk on, ManU kaotab 2 väravaga pärast paarikümmet mänguminutit?!? Ja ega esimene poolaeg nad ennast suurt kokku ei suutnudki võtta, üks värav löödi tagasi. Teine poolaeg oli juba tunduvalt parem ja lõpuks saadi siiski võit. Roony oli kaptenina väljakul, rohkem tuttavaid mängijaid ei suutnud tuvastada, sest istusime päris taga (kuid vaatepilt oli väga hea) ja eriti ei kuulnud, mis nimesid välja hüüti. Nagu juba mainitud, olid meie istekohad päris kõrgel, aga vist seda parem vaade väljakule oli, nägi vabalt iga nurka ja sentimeetrit väljakust ning mängu oli sealt hea jälgida. Kuid paraku istusid täpselt meie taga väga nõmedad noormehed, kes rääkisid kõvasti, et kõik ikka teaksid, et nad seal istuvad ja pealegi mitte väga intelligentset juttu ning olid üsna häirivad. Nad suutsid kindlasti natuke minu kogemust rikkuda. Usun, et palju lahedam oleks olla nn fännitsoonis, kus kõik on ikka korralikud fännid ja tulevad staadionile ikkagi jalgpalli vaatama, mitte näitamas, kui ägedad tüübid nad on. Muidu oli ikka lahe kui terve staadion vahepeal oma meeskonna toetuseks "UNITED! UNITED!" skandeerib ja aeg-ajalt ManU laulu üles võtavad. Kui United värava lööb kargab muidugi terve staadion toolidelt püsti ning juubeldab. Üldiselt võib rahule jääda (kuigi need tropid meie taga rikkusid mu tuju ikka päris korralikult), aga tegelikult tahaksin kunagi uuesti minna. Ja üks asi, millest me puudust tundsime, olid väravate ja huvitavate olukordade kordused, mida muidu telekast näidatakse :D

Aga täna hommikul üles ärgates tuli välja, et meil pole elektrit. Igal pool mujal oli, aga meie korteris ei olnud. No käidi ja uuriti siis, probleem pidi olema kuskil laelampides. Hakati riburadapidi lampide pirne vahetama. Tuli välja, et minu toa lambis oli probleem, korda saab selle alles homme hommikul.  Seega olen praegu kahe väikese lambi valgel, aga ühe õhtu saab hakkama.